Zijn er fiets-gps'en op de markt maar je snel kan zien hoe ver het nog rijden? Dus stel ik heb een route van +-100km ingeladen, maar na 30km zie ik leuk paadje waardoor ik een x-aantal km extra rijd voordat ik weer een stukje verder de route vervolg. En dat ik dan in 1 oogopslag zie hoe ver het nog is naar het eindpunt. Mijn garmin explore geeft alleen aan hoe ver ik al heb gereden, en niet hoe ver het is..
(ik weet dat het natuurlijk meestal makkelijk zelf te berekenen is (totaalafstand-gereden afstand) dus die opmerkingen hoeven niet..)
gps die nog te rijden afstand aangeeft
Ik vermoedt dat je eens in je menustructuur moet duiken. RTFM / google. Want de explore kan ook resterende afstand aangeven op gpx tracks welke je aan het rijden bent.
Met een botte bijl moet je gewoon wat harder slaan dan met een scherpe.
Emtb.Tech
www.GravelRacen.com
YouTube Fatbike & Adventure's Kanaal
Adventures & Patrol Blogtopic op mountainbike.nl
Emtb.Tech
www.GravelRacen.com
YouTube Fatbike & Adventure's Kanaal
Adventures & Patrol Blogtopic op mountainbike.nl
- rondjesrijder
- All rounder
- Berichten: 113
- Lid geworden op: za 14 juli 2018, 22:51
- Mijn mountainbike: wordt goed gebruikt.
Ook Wahoo (Element Bolt in mijn geval) geeft de nog te rijden afstand van een route aan. Als je van de rout afwijkt natuurlijk niet meer maar zodra je de route die gepland is weer volgt kun je de nog te rijden afstand tot het eindpunt zien. En dat is inderdaad best handig.
Omdat het apparaat de resterende km's van de gpx file telt.
- jij wijkt af en gps zegt dan al. "van route afgeweken/route kwijt oid".-
Km totaal teller gaat gewoon door. (die telt via de gps).
- dan kom je weer op de route en gps zegt "route gevonden". In de file staat het aantal meters van knoopje tot knoopje. Resterende knoopjes worden dus gewoon opgeteld -
Zou je dus via een bepaalde omweg naar een aantal knoopjes terug rijden dan is de bestemming dus verder weg omdat er meer resterende knoopjes zijn.
Herberekeningsfactoren welke in de gps en software en godweetwatikallemaal vergeet daargelaten zou het zou ongeveer werken.
Met een botte bijl moet je gewoon wat harder slaan dan met een scherpe.
Emtb.Tech
www.GravelRacen.com
YouTube Fatbike & Adventure's Kanaal
Adventures & Patrol Blogtopic op mountainbike.nl
Emtb.Tech
www.GravelRacen.com
YouTube Fatbike & Adventure's Kanaal
Adventures & Patrol Blogtopic op mountainbike.nl
- ThaSingleTrackMastah
- Moderator
- Berichten: 29963
- Lid geworden op: do 19 december 2002, 10:56
- Mijn mountainbike: Heeft een motortje
- Contacteer:
Wat Pat zegt. Als je na je extra trailtje weer terug bent on track, dan weet de GPS hoeveel nog.
Tenzij je natuurlijk nog een extra trailtje pakt. En nog eentje.
Dus het is ook betrekkelijk.
It ain't over 'till the fat lady sings.
Tenzij je natuurlijk nog een extra trailtje pakt. En nog eentje.
Dus het is ook betrekkelijk.
It ain't over 'till the fat lady sings.
Some days it's easy, some days it's a fight.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
Disclaimer: Spellingscontrole vern#ukt mijn posts. Excuses voor vreemde woorden en afkortingen.
-
- Extreme Biker
- Berichten: 672
- Lid geworden op: do 8 augustus 2002, 16:48
- Mijn mountainbike: Canyon Grizl CF SL 7/ specialized Diverge
- Contacteer:
heb het gevonden (maar nog niet kunnen uittesten)
rtfm de volgende keer dan maar....
thanks voor de tips
rtfm de volgende keer dan maar....
thanks voor de tips
Het leuke aan klimmen is dat er een afdaling volgt!!! (als je in het dal begint tenminste)
-
- Mountainbike Junk
- Berichten: 443
- Lid geworden op: ma 19 april 2021, 20:35
De gratis app BikeGPX heeft precies die optie die je zoekt. Vanmiddag nog gebruikt, werkt prima.
-
- Moderator
- Berichten: 16805
- Lid geworden op: wo 27 oktober 2004, 11:29
- Mijn mountainbike: is niet de jouwe :)
- Contacteer:
Door alles precies te willen weten ontneem je jezelf de kans op verrassingen.
En precies die ritten zullen later de beste herinneringen opleveren
"weet je nog, die keer dat we dachten dat het nog een uurtje was maar dat het uiteindelijk nog 2,5 uur bleek te zijn?"
Dat soort ritten zijn de krenten in de pap. Achteraf dan natuurlijk, want tijdens die rit ging je wel even grondig stuk
En precies die ritten zullen later de beste herinneringen opleveren
"weet je nog, die keer dat we dachten dat het nog een uurtje was maar dat het uiteindelijk nog 2,5 uur bleek te zijn?"
Dat soort ritten zijn de krenten in de pap. Achteraf dan natuurlijk, want tijdens die rit ging je wel even grondig stuk
DONEER JE OOK?
"I'd love to change the world but I don't know what to do
so I'll leave it up to you" - Ten Years After
"I'd love to change the world but I don't know what to do
so I'll leave it up to you" - Ten Years After
- The Borg Cube
- Mountainbike Junk
- Berichten: 280
- Lid geworden op: vr 18 september 2009, 20:20
- Mijn mountainbike: Canyon Neuron 9.0 CF SLX ltd
Daarbij is het volgens mij zo dat de Garmin de afstand laat zien tot het eindpunt van de route die je hebt ingeladen. Als je ergens halverwege een route instapt, dan klopt het dus niet meer. (als je een rondje maakt bijv)
En als je aan het eindpunt bent moet je de route opnieuw starten en dan weet Garmin ook de afstand niet meer naar het punt waar je begonnen bent. Kortom, denk dat je beter naar je KM stand kunt kijken als je de route opgaat en naar hoe lang de route is, en dan wat rekenen.
En als je aan het eindpunt bent moet je de route opnieuw starten en dan weet Garmin ook de afstand niet meer naar het punt waar je begonnen bent. Kortom, denk dat je beter naar je KM stand kunt kijken als je de route opgaat en naar hoe lang de route is, en dan wat rekenen.
Collect memories not stuff.
Don't blame the trail for your fail.
Don't blame the trail for your fail.
- Willem Altes
- Elite Mountainbiker
- Berichten: 2174
- Lid geworden op: za 19 januari 2019, 01:26
Ik denk dat geen enkel apparaat weet waar je wil stoppen, tenzij je dat eerst hebt ingevoerd. Maar als je een spoor laadt waarin dat staat, dan gaat het prima. Met een beetje voorbereiding thuis lukt dat wel.The Borg Cube schreef: ↑vr 25 maart 2022, 10:26 Daarbij is het volgens mij zo dat de Garmin de afstand laat zien tot het eindpunt van de route die je hebt ingeladen. Als je ergens halverwege een route instapt, dan klopt het dus niet meer. (als je een rondje maakt bijv)
En als je aan het eindpunt bent moet je de route opnieuw starten en dan weet Garmin ook de afstand niet meer naar het punt waar je begonnen bent. Kortom, denk dat je beter naar je KM stand kunt kijken als je de route opgaat en naar hoe lang de route is, en dan wat rekenen.
- Chakotay67
- Mountainbike Junk
- Berichten: 163
- Lid geworden op: za 13 november 2004, 12:58
- Mijn mountainbike: Focus Raven
Hammerhead Karoo 2