Afscheidsrondje Holten voor dit jaar
Voor het plakboek
https://www.youtube.com/watch?v=U6rf7gWWAiY
Route Holten/Nijverdal
- Giant-E
- Elite Mountainbiker
- Berichten: 4826
- Lid geworden op: za 6 september 2014, 14:40
- Mijn mountainbike: Neuron CF8
Enorm zonde. Holten was mijn eerste route. Ik was op vakantie, had een mtb, maar geen idee dat er speciale route’s bestonden.
Tot ik een keer op de Holterberg fietste en gekke bordjes zag met een driehoek en 2 bolletjes. Die besloot ik eens te gaan volgen.
Dat was zo’n 10 jaar terug. Sindsdien verslaafd aan onze gezamenlijke hobby.
Tot ik een keer op de Holterberg fietste en gekke bordjes zag met een driehoek en 2 bolletjes. Die besloot ik eens te gaan volgen.
Dat was zo’n 10 jaar terug. Sindsdien verslaafd aan onze gezamenlijke hobby.
Jammer.
Maar uiteindelijk gaan we allemaal ten onder op onze tweewieler door onze eigen Calvanistische inslag.
Een ander mag geen plezier beleven. Zeker als het buiten onze eigen verzuiling valt. Gij zult geen plezier beleven.
Voor een natuurorganisatie zijn dat de MTB'ers...
Voor de MTB'ers zijn het de boswielrenners...
Etc...
Als je met één vinger naar een ander wijst, wijzen er drie naar jezelf.
Maar uiteindelijk gaan we allemaal ten onder op onze tweewieler door onze eigen Calvanistische inslag.
Een ander mag geen plezier beleven. Zeker als het buiten onze eigen verzuiling valt. Gij zult geen plezier beleven.
Voor een natuurorganisatie zijn dat de MTB'ers...
Voor de MTB'ers zijn het de boswielrenners...
Etc...
Als je met één vinger naar een ander wijst, wijzen er drie naar jezelf.
- Tijgerhaai
- Elite Mountainbiker
- Berichten: 3879
- Lid geworden op: vr 24 april 2009, 15:43
- Mijn mountainbike: Scott Scale, Spark & Genius
- Contacteer:
@trailcrew Holten / Nijverdal:
als jullie nog wat hulp willen met het in Openstreetmap verwerken van de actuele toegang voor fietsen in het gebied stuur me dan even een pb.
(voor mij is dit helaas te ver weg om zelf al het veldwerk te doen, maar in combinatie met jullie lokale en actuele kennis kan ik alles wel in OSM verwerken)
Zoals Bert en Tijgerhaai al aangaven hebben we daar in andere gebieden (naast UHR en Schoorl ook Veluwezoom) goede ervaringen mee.
Het is inderdaad geen wondermiddel, maar alle beetjes helpen en daarnaast is het ook een positief signaal richting terreinbeheerders om te illustreren dat wij als mtb-gemeenschap zelf ook doen wat we redelijkerwijs kunnen om illegaal rijden in de natuur tegen te gaan.
als jullie nog wat hulp willen met het in Openstreetmap verwerken van de actuele toegang voor fietsen in het gebied stuur me dan even een pb.
(voor mij is dit helaas te ver weg om zelf al het veldwerk te doen, maar in combinatie met jullie lokale en actuele kennis kan ik alles wel in OSM verwerken)
Zoals Bert en Tijgerhaai al aangaven hebben we daar in andere gebieden (naast UHR en Schoorl ook Veluwezoom) goede ervaringen mee.
Het is inderdaad geen wondermiddel, maar alle beetjes helpen en daarnaast is het ook een positief signaal richting terreinbeheerders om te illustreren dat wij als mtb-gemeenschap zelf ook doen wat we redelijkerwijs kunnen om illegaal rijden in de natuur tegen te gaan.
-
- Mountainbike Junk
- Berichten: 443
- Lid geworden op: di 8 december 2009, 00:44
- Mijn mountainbike: Een groene
De afsluitingen gelden van april t/m september, dus in dit kalenderjaar kan je als het goed is gewoon nog weer fietsen.MTBSjoerd schreef: ↑za 4 juni 2022, 10:39 Afscheidsrondje Holten voor dit jaar
Voor het plakboek
https://www.youtube.com/watch?v=U6rf7gWWAiY
Ik vind het overigens wel jammer dat je bewust alle afzettingen negeert. Dit is precies wat men nodig heeft om nog meer restricties in te voeren of stukken route fysiek te verwijderen, maar gelukkig heb jij dan je filmpje nog
Gelukkig zijn de routes in de buurt nog gewoon toegankelijk en minstens net zo mooi. Leef je daar lekker uit en kom terug in oktober
-
- Elite Mountainbiker
- Berichten: 5496
- Lid geworden op: za 29 oktober 2005, 12:14
- Mijn mountainbike: 11ANTS pANTher LTHT
Dit dus ...... met alle respect, maar als dit ook op Schoorl gaat gebeuren dan hebben ze aan mij een slechte. Ik rij hier gvd al voordat de eerste zandhagedis was geboren
https://www.instagram.com/hidde_extreme/
Mountainbiking is not a crime
Mountainbiking is not a crime
Ik niet... Maar mijn manager die dit altijd riep zeker weten wel
Bedoel je dat Komoot zegt (a) "Bevat een segment waar je niet mag fietsen"klaast schreef: ↑ma 30 mei 2022, 16:36 Probleem is dat die OSM data (en daarmee Komoot) nogal onbetrouwbaar is op dit vlak. Ik krijg bij bijna elke route die ik maak onterechte meldingen over stukken waar je niet zou mogen fietsen. Soms zelfs stukken openbare weg of fietspad. Ik rijd normaal gesproken niet overal rücksichtsloos doorheen, maar ik neem die meldingen van Komoot wel met een korrel zout. Als ik een route van een 'officiële' bron gebruik dan ga ik er ook vanuit dat dat soort meldingen onterecht zijn.
of (b) "Bevat een segment met tijdelijk beperkte toegang" ?
(a) zou erop duiden dat er in OSM een hard fietsverbod staat op een pad terwijl dat feitelijk onjuist is. Er valt altijd veel te verbeteren aan OSM, maar dit soort fout kom ik niet vaak tegen in OSM.
- Mocht het om dit soort situaties gaan, wil je me dan een PB sturen met een paar voorbeelden?
http://brouter.de/brouter-web/#map=14/5 ... ,52.228282
(probleem in OSM is vaker het ontbreken van data van fietstoegang en dat routeerders daar dan toch overheen routeren zonder te waarschuwen dat de toegang niet is vastgesteld).
Dat "Bevat een segment met tijdelijk beperkte toegang"
is nogal ongelukkig gedrag van Komoot.
Dat zie je als in OSM terecht een melding staat dat een pad niet toegankelijk is tussen bijvoorbeeld zonsondergang en zonsopgang (ook als jij daar overdag rijdt / plant)
Komoot geeft vervolgens zo'n algemene melding, echter zonder
-aan te geven wat die beperking dan inhoudt
(voor de meeste mensen geldt die helemaal niet, die rijden gewoon bij daglicht..)
-in de routering rekening te houden met de beperking
( de sluiting van de Kroondomeinen tussen 15 september en 25 december staat opgenomen in OSM, maar Komoot routeert je in die periode daar toch overheen. Osmand houdt wel rekening met de periodieke sluiting en geeft je in de sluitingsperiode een andere route dan daarbuiten zonder onterechte meldingen die leiden tot inflatie van de waarde van dergelijke waarschuwingen)
Daarnaast zie je ook andere merkwaardige verschijnselen waarbij routers niet goed omgaan met correcte data in OSM (routeren over paden waar terecht een fietsverbod staat in OSM en de opgenomen MTB-route negeren, bijvoorbeeld Garmin Connect geeft vreemdste routesuggesties).
Ook de updatefrequentie van OSM verschilt per router, daar waar Garmin (en eerder ook Strava toen routeplanner nog gratis was, weet niet hoe dat nu is) maandenlang oude data gebruiken, verversen bijvoorbeeld Brouter en Osmand Plus dagelijks.
-
- Mountainbike Junk
- Berichten: 368
- Lid geworden op: do 4 maart 2004, 17:50
- Mijn mountainbike: Canyon Exceed
Zie ook https://www.routenetwerkentwente.nl/nie ... afgeslotenWillem Altes schreef: ↑wo 25 mei 2022, 17:41De blauwe route (bekend als Holten) heet de Sallandse Heuvelrug. Dus als het over route Sallandse Heuvelrug hebben dan gaat het over Holten.
Is dit route Holten inmiddels definitief gesloten? Vandaag vertrekken we voor een weekje vakantie in Hellendoorn.
De fiets gaat alsnog mee aangezien Hellendoorn, Nijverdal en Rijssen gewoon open zijn.
"If you will it, Dude, it is no dream." Leb. 7:19
-
- Mtb fanaat
- Berichten: 48
- Lid geworden op: wo 18 mei 2016, 01:13
- Mijn mountainbike: Gazelle Bloom
Update van de gemeenten over de afsluiting van de mountainbike route:
Volledig artikel: https://www.hellendoorn.nl/actueel/nieu ... -provincieDe colleges van beide gemeenten roepen het college van GS dan ook op om de huidige singletracks open te houden voor fietsers en om in gesprek te komen met alle betrokken partijen. Ook onderzoeken beide gemeenten welke juridische stappen zij gaan zetten om de sluiting van de MTB-route tegen te gaan. Beide colleges willen graag gezamenlijk de schouders zetten onder dit prachtige gebied om het natuurlijk kwalitatief, sportief uitdagend en recreatief aantrekkelijk te houden voor zowel inwoners als toeristen.
Hellendoorn local
Probleem'n
Poar neem'n
Probleem'n
Poar neem'n
-
- Mountainbike Junk
- Berichten: 443
- Lid geworden op: di 8 december 2009, 00:44
- Mijn mountainbike: Een groene
Hmmm een aantal afsluitingen kon ik nog inkomen, omdat ze direct grenzen aan het heidegebied. Maar waarom de klim naar de parkeerplaats bij het bezoekerscentrum en restaurant Sallandse Berg gesloten wordt is mij echt een vraag. Er zit nota bene een speelbos naast.
Voor de rest veranderd er overigens weinig ten opzichte van wat er al afgesloten was.
Nu alleen wel hopen dat er in oktober wel weer gewoon overal gefietst mag worden. Tot die tijd valt de route onder de gravelroutes gok ik.
-
- All rounder
- Berichten: 109
- Lid geworden op: zo 10 mei 2020, 11:47
- Mijn mountainbike: Canyon Grand Canyon 8 2021 en YT jeffsy core 3 2022