Freekenstein schreef: ↑wo 4 augustus 2021, 10:02
en verslepen tot Komoot geen meldingen "Bevat segmenten waar je niet mag fietsen" meer geeft. (Dit is overigens niet heilig, de bordjes in het bos zijn natuurlijk leidend)
Ben benieuwd: geeft Komoot die melding ook op delen van de uitgepeilde routes op de Velwuwezoom (zonder zelf punten te hebben versleept)?
Dat zou namelijk niet het geval moeten zijn, de OSM data op deze routes is op orde, maar Komoot gaat wel vaker slecht om met correcte OSM-data, zoals bij doorgaande wegen waar je niet op de rijbaan mag fietsen maar naar het parallele (vrijliggende) fietspad moet met de fiets.
Bij testje in Komoot met importeren blauwe route krijg ik wel veel algemene meldingen
"Bevat een segment met tijdelijk beperkte toegang" , maar zonder dat je als Komoot-gebruiker kan zien wat die beperking dan inhoudt.
In dit geval weet ik dat dat in de OSM-data op de betreffende wegen is opgenomen dat je daar niet tussen zonsondergang en zonsopkomt mag komen, zoals zo'n beetje standaard in onze bossen. je mag -zeker van een betaald product als Komoot- toch wel wat beter gebruik van de (gratis..) OSM-data verwachten, zo'n sluiting na zonsondergang is voor gebruikers heel wat anders dan een seizoenssluiting zoals in de Kroondomeinen (15 sept - 25 dec).
Een app als Osmand gaat veel beter om met die (overigens NIET complete)OSM-data over tijdelijke afsluitingen:
Osmand houdt -als je dat wilt- bij het route-advies rekening met zowel de huidige tijd als datum in relatie tot de in OSM vastgelegde toegangsbeperkingen.
Verder een hoop "mtb / gravel highlights" in Komoot op plekken waar je niet mag fietsen (en waar ze dat ook zelf zouden kunnen uitfilteren omdat die fietsverboden ook in de OSM-data zijn opgenomen die ze gebruiken/verkopen..)